22 marca 2020 r. IV Niedziela Wielkiego Postu.

1. Decyzją naszego Ordynariusza w związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego zostały do odwołania zawieszone wszystkie nabożeństwa, rekolekcje parafialne i inne spotkania duszpasterskie. Rekolekcji wielkopostnych nie będzie. Jeżeli chodzi o spowiedź św. to spowiadam w konfesjonale 15 min przed Mszą św.  w tygodniu i 30 min. przed w niedziele.
2. Zachęcam do prywatnej modlitwy w domach w gronie rodzinnym szczególnie do różańca o godz. 20.30 w intencji o ustanie epidemii, oraz zobowiązuję parafian do śledzenia stron internetowych i profili w mediach społecznościowych Diecezji Warszawsko-Praskiej, jak również naszej parafii. Przypominam, że absencja na Mszy św. w niedzielę w kościele zobowiązuje do godnego uczestnictwa we Mszy św. transmitowanej w telewizji lub radiu. Transmisja musi przebiegać na żywo.
3. Kancelaria parafialna jest czynna, ale zapraszam tylko w pilnych sprawach.
4. Do chorych wybieram się w Wielką Środę 8.04. od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych osobiście lub telefonicznie. W czasie wizyty będą mogli skorzystać domownicy z sakramentu pokuty, tylko proszę przygotować odpowiednie miejsce w domu.
5. W związku z tym, że rekolekcje nie odbędą się proszę, aby osoby które zamówiły Msze św. skontaktowały się ze mną.
6. Zwyczajem lat ubiegłych wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, oraz jajka dla seminarium. Zbiórkę zorganizowały już wsie: Połazie Świętochowskie 168 jaj/401 zł, Jaczewek 120 zł, Ruda Pniewnik 60 jaj/251 zł, Pniewnik 210/750, Zakrzew50/230. Bóg zapłać.
7. Zapowiedzi: Mateusz Kamiński, kawaler z par. Liw i Anna Fall, panna z Połazia Świętochowskiego, par. tut.(zap.2).
8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Idziemy.