10 maja 2020 r. 5 Niedziela Wielkanocna

1. Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. W dni powszednie odprawiamy je po każdej głównej Mszy św. Zachęcam do pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii do Matki Bożej przy kapliczkach, z zachowaniem przepisów sanitarnych.
2. W środę 13.05. o godz. 20.00 rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Z racji kwarantanny procesja będzie się odbywała wewnątrz świątyni. Do niesienia figury zapraszam Panów strażaków z Nojszewa. Nie przynosimy świec.
3. Zachęcam do organizowania w maju Mszy św. o urodzaje po wsiach. W tym roku mogą się one odprawiać tylko w remizach z zachowaniem przepisów sanitarnych.
4. W tym tygodniu będą odprawione z Leśnikach we wtorek 12.05. o godz. 19.00 i w Zakrzewie w piątek 15.05. o godz. 19.00.
5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na seminarium duchowne. Bóg zapłać.
6. Przypominam, że w naszym kościele bez wyjątku obowiązują maski na usta i nos. Miejsca, które można zająć oznaczone są zielonymi naklejkami. Przy wyjściach z kościoła znajduje się płyn do dezynfekcji rąk.
7. W kaplicy św. Józefa umieszczony został wizerunek św. Rity. W Kościele katolickim czczona jest jako święta od spraw trudnych i beznadziejnych, matek i kobiet we wszystkich stanach. W naszej parafii jest róża różańca świętego św. Rity  i na prośbę członkiń rozpoczynamy jej prywatny kult. Na klęcznikach przed obrazem są udostępnione odpowiednie modlitewniki. Zachęcam do modlitwy.
8. 18.05. przeżywamy 100 rocz. urodzin św. Jana Pawła II papieża. Z tej racji będzie możliwość oddać cześć Jego relikwiom po każdej Mszy św. w przyszła niedzielę, czyli w wigilię urodzin.
9. Zapowiedzi:

• Daniel Radzio, kawaler z Sołek, par. Dobre i Kamila Świętochowska, panna z Połazia Świętochowskiego, par. tut. (zap. 2);
  • Piotr Marcin Roguski, kawaler z Leśnik, par. tut. i Katarzyna z Ołdak z par. św. Kazimierza z Kobyłki (zap.1).

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy i Niedziela.

Mimo ograniczonej możliwości uczestnictwa w Mszy św. nadal mogą Państwo wspomagać materialnie swoją parafię, wpłacając datek na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać.

Nr rachunku bankowego parafii: BANK PKO S.A. 09 1240 1082 1111 0010 8896 6000