17 maja 2020 r. 6 Niedziela Wielkanocna

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
2. Zachęcam do organizowania w maju Mszy św. o urodzaje po wsiach. W tym roku mogą się one odprawiać tylko w remizach z zachowaniem przepisów sanitarnych.
3. Przypominam, że w naszym kościele bez wyjątku obowiązują maski na usta i nos. Miejsca, które można zająć oznaczone są zielonymi naklejkami. Przy wyjściach z kościoła znajduje się płyn do dezynfekcji rąk. Od dzisiaj w naszym kościele może przebywać na Mszach św. 78 osób.
4. Jutro przeżywamy 100 rocz. urodzin św. Jana Pawła II papieża. Z tej racji dzisiaj będzie możliwość oddać cześć Jego relikwiom po każdej Mszy św.
5. Za tydzień w niedzielę zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie w kościele po Mszy św. o 12.00.
6. W przyszłą niedziele taca na inwestycje w parafii.
7. Przypominam o obowiązku spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Mamy na to już tylko 2 tygodnie.
8. Zapowiedzi:

• Łukasz Mateusz Szustak, kaw. z par. św. Jadwigi w Chorzowie i Wioletta Rabińska, panna z par. tut. (zap.1).
  • Piotr Marcin Roguski, kawaler z Leśnik, par. tut. i Katarzyna z Ołdak z par. św. Kazimierza z Kobyłki (zap.2).

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela i Losserwatore Romano.

Mimo ograniczonej możliwości uczestnictwa w Mszy św. nadal mogą Państwo wspomagać materialnie swoją parafię, wpłacając datek na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać.

Nr rachunku bankowego parafii: BANK PKO S.A. 09 1240 1082 1111 0010 8896 6000