7 czerwca 2020r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś po Mszy św. o 10.00 spotkanie dla dorosłych KŻR i przekazanie tajemnic z krótką konferencją.
2. I komunia święta odbędzie się w sobotę 13.06. o godzinie 10.00.
3. W czwartek 11.06. obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. będą odprawione o 7.30, 10.00 i 12.00. Po Mszy św. o 12.00 wyruszy procesja, która w tym roku odbędzie się wokół kościoła. Zapraszam do udziału naszą asystę procesyjną: chór, panów do niesienia chorągwi, panie i młodzież do niesienia feretronów oraz figur, Koła Różańcowe, ministrantów, Bielanki i sypaczki kwiatków. W procesji może wziąć udział asysta kościelna i osoby modlące się w ławkach w kościele. Zakończenie procesji i błogosławieństwo NS będzie przy ołtarzu umiejscowionym na rynku przed kościołem dla wszystkich uczestniczących we Mszy św. na zewnątrz.
4. W Boże Ciało między Mszami będzie wystawiony Pan Jezus w monstrancji. Kto nie będzie mógł wziąć udziału w procesji może pomodlić się adorując Najświętszy sakrament indywidualnie w kościele.
5. Dziękuję za organizację Mszy św. o urodzaje. W tym tygodniu odbędą się w poniedziałek w Nojszewie o 19.30 i w Modecinie w piątek o 19.00, z poświęceniem krzyża.
6. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy (5zł), Niedziela (6zł).