14 czerwca 2020 r. 11 Niedziela Zwykła

1. Za tydzień 21.06. obchodzimy odpust parafialny. O 12.00 uroczysta suma z procesją, którą odprawi neoprezbiter ks. Mateusz Kopeć i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
2. W czwartek 27.06. na zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o 17.00 procesja eucharystyczna i poświęcenie wianków. Po procesji spotkanie dla ministrantów, bielanek, sypaczek i dzieci komunijnych w ogródku za plebanią.
3. W piątek 19.06. obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie ma postu.
4. Dzisiaj po Mszy św. o 12.00 spotkanie dla bierzmowanych i próba śpiewu.
5. Podrożały drastycznie opłaty za wywożenie śmieci z cmentarza. Wywóz całego kontenera kosztuje od maja br. 1210 zł. ( poprzednio 870 zł). Dlatego mając na względzie wysokie ceny, jak również sprawy ekologii proszę nie przynosić na cmentarz i nie dekorować grobów w sztuczne kwiaty i stroiki. Na pogrzeby przynosimy tylko żywe kwiaty. Jeżeli ktoś ustawia na swoich grobach sztuczne dekoracje proszę zabierać je do domów i tam je utylizować. Do kontenerów stacjonarnych wyrzucamy tylko odpady naturalne oraz zużyte świece i wkłady. Proszę o zrozumienie sprawy i życzliwe przyjęcie mojej prośby.
6. Za tydzień zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
7. Ks. biskup ordynariusz ustanowił nowym nadzwyczajnym szafarzem komunii św. p. Marka Zielińskiego. Gratuluję.