20 października 2020r. 29 Niedziela Zwykła

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można wziąć karteczki do zapisywania wypominek. Przyjmuję na 1 i 2 listopada jednorazowe, półroczne i roczne. Jednocześnie bardzo proszę zadbać o groby i ich otoczenie oraz o usuwanie odpadków do przeznaczonych do tego miejsc. Szczególnie proszę, aby naturalne, zwiędnięte kwiaty wyjmować z plastikowych doniczek i usuwać do właściwych kontenerów. SEGREGUJMY ŚMIECI. Szczególne uznanie kieruje do tych z Państwa, którzy zabierają śmieci ze sobą i utylizują je w domu. Koszt 1 kontenera wynosi 1315,80 zł. Na regalik ze zniczami proszę ustawiać nowe klosze od zniczy. Stare i zużyte wyrzucamy do śmieci. WC na cmentarzu jest przygotowane do użycia. Dbajmy o jego czystość. Proszę nie wyrzucać śmieci za mur cmentarza, czy inne miejsca na cmentarzu. Pamiętajmy, że od stycznia obowiązuje regulamin cmentarza. Jest dostępny w kruchcie kościoła, kancelarii i stronie internetowej parafii. Proszę się do niego stosować. Nie chodźmy na cmentarz po zmroku.
2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych. Młodzież z naszej szkoły uczestniczy w akcji „ Milion dzieci modli się na różańcu”. Dlatego zapraszam dzieci i młodzież, szczególnie ze starszych klas na różaniec w poniedziałek po Mszy św. o 17.00.
3. Za tydzień przypada Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Taca przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii. Trwa naprawa ławek i szklenie okien. Czekamy na dekarzy w celu napraw uszkodzeń na dachu. Proszę o ofiarność.
4. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę, która jest przeznaczona na misje.
5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela.


Wójt Gminy przypomina, że wciąż trwa Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.

Możliwości udziału w spisie rolnym jest wiele, a czasu na wypełnienie obowiązku coraz mniej. Ze względu na bezpieczeństwo najlepiej spisać się przez Internet, skorzystać z punktu spisowego w urzędzie gminy lub zadzwonić na Infolinię Spisową i spisać się podczas rozmowy z rachmistrzem telefonicznym. Z rolnikami, którzy do tej pory nie spisali się samodzielnie może kontaktować się rachmistrz.