22 listopada 2020r. 34 Niedziela Zwykła Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św. o 10.00 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa  i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego, za który można otrzymać odpust zupełny.  
2. Niestety z powodu pandemii rekolekcje adwentowe muszą być przełożone. Będę na bieżąco informował co dalej z rekolekcjami i spowiedzią przedświąteczną.
3. Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie się w tym roku odbywać w następujący sposób. W poniedziałek i wtorek zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00 z wystawieniem NS. Po koronce spowiedź, o 17.00 Msza św. i ponowne wystawienie do godziny 19.00 z różańcem. Na koronkę i adorację zapraszam w poniedziałek Roguszyn, we wtorek Połazie Świętochowskie. Różaniec poprowadzi w poniedziałek Pniewnik, a we wtorek Leśniki.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie opłatków, które w tym roku nabywamy w kościele. Do kupienia będą również świece na stół wigilijny. Włączamy się w ten sposób w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pieniądze z zakupu świec przekazywane są do Caritas.
5. Proszę o kontakt w sprawie zamówionych Mszy św. w czasie rekolekcji.
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela.