29 listopada 2020r. I Niedziela Adwentu.

1. Dziś rozpoczynamy Adwent. Codziennie w tygodniu o 7. 30 Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roratnia. W środę Rorata będzie wieczorem o 17.00. Zapraszam dzieci do udziału w Roratach i przychodzenia z lampionami.
2. W tym tygodniu przypada: I piątek miesiąca, spowiedź od 16.30, o 17.00 Msza św. i adoracja N Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o 19.00; w I sobotę o 7.30 Msza św. w Kaplicy MB Częstochowskiej z różańcem i adoracja N Sakramentu do godz. 9.00.
3. Od stycznia w 4 niedzielę miesiąca o godz. 12.00 będzie Msza św. w intencjach zbiorowych.
4. Dzisiaj na każdej Mszy św. będzie poświęcenie opłatków, które nabywamy w kościele. Do kupienia w zakrystii są również świece na stół wigilijny. Włączamy się w ten sposób w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pieniądze z zakupu świec przekazywane są do Caritas.
5. Za tydzień zbiórka do puszek na Kościoły na wschodzie.
6. Dziękuję osobom, które znalazły czas, aby w czasie dorocznej adoracji Najświętszego  Sakramentu, a wioskom za przypilnowanie swoich dyżurów. Bóg zapłać.
7. Proszę, aby sprzątając groby segregować śmieci. Zwiędnięte chryzantemy proszę wyjąć z doniczek. Doniczki i podstawki wyrzucamy do kontenera z prawej strony przeznaczonego dla odpadów sztucznych. Chryzantemy odkładamy na bok na kompost. Jeżeli, ktoś chciałby je zabrać to proszę się do mnie zgłosić.
8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różańca i Anioła dla dzieci.