10 stycznia 2021 r. Niedziela Chrztu Pańskie

1. Dzisiaj kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Śpiew kolęd w czasie liturgii pozostawia się do Święta Ofiarowania Pańskiego.
2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.
3. Od 18 stycznia rozpoczynam kolędę. WIZYTA DUSZPASTERSKA ZWANA KOLĘDĄ to czas kiedy duszpasterze mogą poznać parafian (zwłaszcza osoby chore, ubogie, samotne) uczestniczyć w ich troskach i wspierać w trudach, a małżonkom i rodzinom pomagać w wypełnianiu ich powołania. Podczas odwiedzin duszpasterskich ma miejsce wspólna modlitwa, pokropienie pomieszczeń wodą święconą, błogosławieństwo rodziny i domu oraz wspólna rozmowa. 
W tym roku z powodu pandemii covid-19 kolęda będzie odbywać się w sposób ograniczony. Jeżeli ktoś będzie miał obawy przed przyjęciem księdza, proszę o tym poinformować np. przy furtce czy w inny dogodny sposób. Ofiary złożone w tym roku na kolędę przeznaczone będą na remont kaplicy przy kościele i kontynuowanie naprawy dachu na kościele. Bóg zapłać.

Planowany porządek kolędy:

 • 18. 01. (poniedziałek) - Marcelin, Nowa Wieś, Sąchocin i Świdrów.
 • 19. 01. (wtorek) - Modecin i Joanin.
 • 20. 01. (środa) - Ruda Pniewnik, Radoszyna.
 • 21. 01. (czwartek) - Jaczewek i Stary Świętochów.
 • 22. 01. (piątek) - Zakrzew.
 • 23. 01. (sobota) - Dąbrowa.
 • 25.01. (poniedziałek) - Decie i Szczurów.
 • 26.01. (wtorek) - Roguszyn.
 • 27. 01. (środa) - Nojszew i Ostaszki.
 • 28. 01. (czwartek) - Połazie Świętochowskie część I.
 • 29. 01. (piątek) - Połazie Świętochowskie część II.
 • 30.01. (sobota) - Leśniki część I.
 • 1. 02. (poniedziałek) - Leśniki część II.
 • 2.02. (wtorek) - Gromniczna
 • 3. 02. (środa) - Pniewnik część I
 • 4.02. (czwartek) - Pniewnik część II.