21 lutego 2021 r. I Niedziela Wielkiego Postu

1. W minionym tygodniu Środą popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Przygotowujemy się duchowo na zbliżające się święta Wielkanocne. Postarajmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas.
Zapraszam na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

• Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,
  • Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 12.00.

2. W tym roku rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5 Ndz. Wlp. czyli 21.03. i potrwają do wtorku 23.03. włącznie. Przeprowadzi je ks. Paweł Broński z Radia Podlasie w Siedlcach.
3. W związku z przeżywanym rokiem św. Józefa w środę odprawiona będzie Msza św. wotywna o św. Józefie, poprzedzona będzie modlitwami wstawienniczymi. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
4. Zwyczajem lat ubiegłych wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, oraz jajka dla seminarium. Bardzo proszę, aby przedstawiciele wiosek przeprowadzili zbiórkę.
5. W tym roku zapraszam mieszkańców Dąbrowy i Starego Świętochowa do przygotowania i wykonania Grobu Pańskiego.
6. W piątek 26.02. po Drodze Krzyżowej i Mszy św. wieczornej spotkanie i próba scholi młodzieżowej.
7. Za tydzień zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
8. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę na ogrzewanie kościoła.
9. Zapowiedzi:

• Jarosława Witold Ostrowski, kawaler z Roguszyna i Wioletta Magdalena Cegiełka, panna z par. św. Piotra z Alkantary z Węgrowa (zap. 2).

10. Zapraszam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.