28 lutego 2021 r. II Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: *Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30, *Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 12.00. 
2. Hołd krzyżowi w kościele z racji pandemii dokonujemy przez przyklęknięcie. Nie całujemy krzyża.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. o Najświętszej Eucharystii, w czasie której będzie udzielana komunia św. pod dwiema postaciami: Ciała Pańskiego i Krwi Pańskiej.
4. W tym tygodniu przypada również I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.00, o 16.30 DK, potem Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o 19.00.
W I sobotę miesiąca Msza św. w Kaplicy MB Częstochowskiej o 7.30 i adoracja NS z różańcem. Zakończenie adoracji o godz. 9.00.
W piątek 5.03. po Drodze Krzyżowej i Mszy św. wieczornej spotkanie i próba scholi dziecięco - młodzieżowej.
5. W związku z przeżywanym rokiem św. Józefa w środę odprawiona będzie Msza św. wotywna o św. Józefie, poprzedzona będzie modlitwami wstawienniczymi. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
6. Dzisiaj jak było zapowiadane, po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes. 
7. Z powodu pandemii spowiadam w kapitularzu. 
8. W  niedzielę 7 marca,  po każdej Mszy Świętej, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas działającego w Szkole Podstawowej w Pniewniku będą rozprowadzali Baranki Wielkanocne. Do nabycie będą baranki do koszyczka w cenie 10 zł,  a także baranki gipsowe do samodzielnego pomalowania w cenie 5 zł. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Fundusze w ten sposób zebrane pozwolą na realizację celów SKC.
Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i jajka dla seminarium: Zakrzew 210 zł i 50 jaj.
Zapowiedzi: Artur Piwowarczyk , kaw. z Roguszyna, par. tut. i Joanna Zawada, panna z par. św. Wita w Karczewie (zap.1).
Zapraszam do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Idziemy, Różaniec.