25 kwietnia 2021 r. 4 Niedziela Wielkanocy

1. 1.05. w sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie odprawiamy je po każdej głównej Mszy św. Zachęcam do pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii do Matki Bożej przy kapliczkach. Jest to również I sobota miesiąca dlatego Msza św. jest odprawiana w kaplicy MB z różańcem. 
2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00 i majowym spotkanie dla dorosłych KŻR. Jest to również I niedziela miesiące dlatego proszę o przygotowanie procesji wokół kościoła. O godz. 13.30 egzamin dzieci do I komunii św. w kancelarii.
3. Również w  niedzielę 2.05. przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski. Pamiętajmy o jej wywieszeniu. Może zostać aż do 3.05, gdyż tego dnia obchodzimy święto Państwowe  Konstytucji 3 Maja.
4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszka Gajcy. Polecamy go miłosierdziu Bożemu.
5. Zapowiedzi: 

  • Michał Dąbrowski, kawaler z Deci, par.tut. i Laura Weronika Tkaczyk, panna z par. Ignaców (zap.1).
  • Mateusz Moczydłowski, kawaler i Elwira Ewa Moczydłowska, panna, oboje z Radoszyny, par. tut.(zap.2).

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela.