16 maja 2021 r. Wniebowstąpienie Pańskie

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
2. Zachęcam do organizowania Mszy św. o urodzaje po wsiach. 
3. W przyszłą niedzielę o 10.00 odbędzie się rocznica I Komunii św. Próba dla dzieci odbędzie się w czwartek po Mszy św. o 17.00. Spowiedź w sobotę o 9.00.
4. Do piątku trwa biały tydzień dzieci, które przystąpiły wczoraj do I komunii św. Dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do zorganizowania tej pięknej uroczystości.
5. Jak Państwo wiecie z początkiem grudnia ubiegłego roku, za wiedzą naszego Księdza Biskupa, w naszej parafii zamieszkały Panie ze Wspólnoty Maryi Współodkupicielki tworząc tzw. Dzieło „Pustynię Maryi”. Jest to nowa wspólnota, która rozpoczęła niedawno swoją działalność. Panie tworzące tę wspólnotę nosiły szaty podkreślające ich drogę poświęcenia Panu Bogu przypominające szaty zakonne. W ostatnich dniach członkinie tej wspólnoty rozpoczęły w naszej Kurii Biskupiej, proces kanonicznego zatwierdzenia i ostatecznego kształtowania się ich dzieła. Jednym z wymogów na drodze zatwierdzenia jest pozostawienie kościołowi decyzji co do ich statusu, formy i drogi powołania. Dlatego proszę się nie dziwić, że Panie chodzą w tym momencie w szatach świeckich, gdyż dopiero z momentem kanonicznego zatwierdzenia zostanie określony sposób ubioru Pań. Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach całą wspólnotę wypraszając dla nich łaskę dobrego rozeznania ich powołania.
6. Zapowiedzi:

  • Kamil Chojnacki, kawaler i Żaneta Świderska, panna oboje z Pniewnika , Par. tut. (zap.1).