18 lipca 2021r. 16 Niedziela Zwykła

1. Za tydzień 25.07. po każdej Mszy św. święcenie pojazdów przed kościołem.
2. 3.08. spodziewamy się pielgrzymów do Częstochowy ok. godz. 18.15. Proszę parafian o zaangażowanie w zorganizowaniu poczęstunku przy kościele i remizach. Proszę wioski o zorganizowanie zbiórki pieniężnej, aby ugościć pielgrzymów i wesprzeć wioski podejmujące pątników.
3. Pamiętajmy o noszeniu maseczek w kościele w czasie nabożeństw i o dezynfekcji rąk do odwołania. Zachęcam do przyjmowania szczepionek, ponieważ w naszej gminie tylko 31% osób w pełni się zaszczepiło. Zabezpieczmy się przed kolejnymi falami pandemii covid-19, dla dobra wspólnego.
4. Za tydzień proszę o tacę inwestycyjną na remont spróchniałych części więźby dachowej na kościele.
5. Bardzo proszę nie wykonywać żadnych prac na cmentarzu przy pomnikach bez zgłoszenia w kancelarii parafialnej. 
6. Przypominam, że do kościoła na Msze św. przychodzimy odpowiednio ubrani, szczególnie w lato. Panie proszę o zakrywanie ramion i dłuższe spódnice, a Panów o nie przychodzenie w szortach.
7. Dożynki parafialne odbędą się tradycyjnie 15.08. o godz. 10.00.
8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Idziemy.