OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 grudnia 2021r. IV Niedziela Adwentu

1. W zakrystii i kancelarii w dalszym ciągu można nabyć opłatki na stół wigilijny. Do kupienia są również świece. Włączamy się w ten sposób w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
2. We wtorek, 21.12., o godz. 10.00 zapraszam mężczyzn do oprawienia choinek, jak również ustawienia szopki, a Panie zapraszam do dekoracji kościoła na święta również we wtorek na godzinę 16.00.
3. W piątek, 24.12, Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zgodnie ze zwyczajem zachowujemy tego dnia post.
4. Tradycyjna Msza św. zwana Pasterką, 24.12, o północy, zapraszam Was wcześniej (ok. 23.45) by wedle naszej tradycji przełamać się opłatkiem.
W ciągu dnia, 25.12., Msze św. jeszcze o godz. 1000 i 1200. W drugi dzień świąt, 26.12, przypada Uroczystość Świętej Rodziny, po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszam wszystkich do wspólnego kolędowania przy żłóbku.
5. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, a z drugiego dnia Świąt na budowę nowych świątyń w Diecezji.
6. Rozpoczęcie kolędy planuję na 3 stycznia 2021r. Plan Kolędy podam później.
7. Z uwagi na wprowadzone, 15.12, obostrzenia proszę o zachowanie ostrożności, zakładanie maseczek, zachowanie odstępu między osobami i dezynfekcji ręce.
8. Spowiadam codziennie przed roratami. W środę, 22.12., spowiadam dodatkowo do 19.00, a w wigilię rano do godz. 9.00.
9. Wszystkim, którzy wspomogli naszego parafianina Bartka w walce o powrót do zdrowia, za złożone do puszki datki w imieniu Rodziny bardzo dziękuję. Zebraliśmy na ten cel łącznie 1601,00 zł. Jeżeli ktoś chciałby go jeszcze wspomóc, będzie wystawiona puszka przy prasie katolickiej.
10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
11. W tym tygodniu odeszła do wieczności Władysława Wasilewska.
Wieczny odpoczynek….