OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 stycznia 2022r. IV Niedziela Zwykła

1. W ubiegłym tygodniu zakończyłem w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Przedstawiam krótkie sprawozdanie z kolędy.
Kolędę przyjęło 392 rodziny. Kolęda dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie. Wielu z radością oczekiwało kapłana, niektórzy wzięli nawet dzień wolny od pracy. Dziękuję drogim parafianom za życzliwe przyjęcie kapłana w swoim domu. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia i serdeczną rozmowę. Dziękujemy też za cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o kształt wspólnoty parafialnej. Dziękuję za ofiary pieniężne, dzięki którym będziemy mieli możliwość kontynuować dalsze prace.
2. W środę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte godz. 7.30, 10.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy Św. będą poświęcone gromnice. Taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
3. W tym tygodniu przypadają I-wszy czwartek, I-wszy piątek i I-wsza sobota miesiąca.
W I-wszy czwartek Msza o Najświętszej Eucharystii i komunia pod dwiema postaciami o godz. 7.30
W I-wszy piątek miesiąca Msza św. o godz. 17.00. Wcześniej spowiedź od 16.30, adoracja do godz. 19 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.
W I-wszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30 i adoracja do godz. 9.00 z różańcem.
4. Za tydzień I-wsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 10.00 nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. Z uwagi na trwające już ferie spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się 13.02 po Mszy św. o godz. 12.00
6. W czwartek, 3.02. zapraszam chętnych do rozbierania choinek i szopki na godz. 10.00.
7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.
8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Ruciński, za niego i za zmarłych bliskich naszemu sercu módlmy się, Wieczny odpoczynek ...