OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03 kwietnia 2022r. V Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Jerzy Danecki. Potrwają do wtorku włącznie. Spowiedź odbędzie się w poniedziałek i wtorek. Zachęcam do udziału przez wszystkie dni w dorocznym wielkopostnym skupieniu.
Program rekolekcji:
Niedziela 03.04. - godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 15.00 w kaplicy w Radoszynie.
Poniedziałek 04.04. - godz. 10.00 z nauką dla dzieci szkolnych, 12.00 i 18.00.
Wtorek 05.04. - godz. 10.00 z nauką dla dzieci szkolnych, 12.00 i 18.00.
Nasz Rekolekcjonista ks. Jerzy jest organizatorem i budowniczym parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej. Jeśli ktoś ma życzenie i możliwość wsparcia budowy kościoła, może to uczynić nabywając symboliczna cegiełkę. Cegiełki można nabyć bezpośrednio u ks. Jerzego przy wyjściu z kościoła. Pod chórem jest plansza ukazująca etapy budowy świątyni oraz adres strony internetowej parafii www.parafiawolka.pl
2. W sobotę, 9.04 odwiedzę chorych od godz. 12.00. Proszę o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii.
3. W najbliższa sobotę, tj. 9.04, w naszej parafii będzie miał miejsce Dzień Skupienia dla młodzieży. Proszę Was bardzo o wsparcie tej inicjatywy, będziemy potrzebować prowiantu, najlepiej ciasto, które będzie łatwo podzielić wśród młodzieży (np. bułeczki, pączki). Z góry dziękuję za okazane serce.
4. W tym tygodniu Drogę Krzyżową rozpoczniemy w kościele o godz. 17.30, a zakończymy na cmentarzu.
5. Osoby chcące czytać Mekę Pańską w Niedzielę Palmowa oraz Wielki Piątek proszę o zgłaszanie się bezpośrednio do mnie.
6. W Niedzielę Palmową, po Mszy Św. o godz. 12.00 będzie miała miejsce kolejna premiera, Misterium Męki Pańskiej, w wykonaniu naszej grupy teatralnej. Serdecznie zapraszamy.
7. Bardzo dziękuję za zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz jajek dla seminarium: Sąchocin 55 jaj i 150 zł, Joanin 220 zł, Jaczewek 20 jaj i 140 zł, Decie 85 jaj i 250 zł.
8. Na stoliku można nabyć prasę katolicką: Idziemy, Niedziela.
9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Alfred Stanisław Połaski polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek