OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE– 1 MAJA 2022R.- 3 NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Przypominam, że dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj szczególnie poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiamy po każdej głównej Mszy św. Zachęcam do pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii do Matki Bożej przy kapliczkach.
2. Dzisiaj, 1.05, I-wsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 10.00 nabożeństwo połączone z procesją i adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. Również dzisiaj, 1.05, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
4. We wtorek, 03.05, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Msze Św. w naszym kościele będą według porządku niedzielnego.
5. W tym tygodniu przypada I-wszy czwartek miesiąca, Komunia Św. pod dwiema postaciami. I-wszy piątek miesiąca, spowiedź od 16.30, potem Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o 19.00.
W I-wszą sobotę miesiąca Msza św. w Kaplicy MB Częstochowskiej o 7.30 i adoracja NS z różańcem. Zakończenie adoracji o godz. 9.00.
6. W tym roku liturgiczną Uroczystość Patrona Polski - Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika będziemy obchodzić w poniedziałek, 9 maja.
7. Ofiary na tacę składane za tydzień będą przeznaczone na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne.
8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różaniec i Anioł dla dzieci.
9. Dzisiaj gościmy w naszej parafii s. Antonettę ze Zgromadzenia Sióstr Sercanek, u której po każdej Mszy Św. można nabyć książek o Założycielu Zgromadzenia.
10. Zapowiedzi: Damian Roguski, kawaler i Mariola Wojdak, panna. Oboje z parafii tutejszej, zapowiedź druga.
Jarosław Świętochowski, kawaler z parafii tutejszej i Justyna Szulim, panna z parafii św. Matki Teresy z Kalkuty w Turowie, zapowiedź pierwsza.
11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Leokadia Niewiadomska, polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..