OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 czerwca 2022 r. Zesłanie Ducha Świętego

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
2. Udziela się zatem odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele lub kaplicy będą pobożnie uczestniczyć  w uroczystym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź….
3. Również dzisiaj odbyła się rocznica I Komunii św. Módlmy się w intencji dzieci oraz ich rodzin o wytrwanie w bliskości i przyjaźni z Jezusem przez całe życie.
4. Zachęcam do organizowania Mszy św. o urodzaje po wsiach. W najbliższy wtorek o godz. 19.00 odbędzie się  „poświęcenie pól” w Rudzie  Pniewnik wraz w poświęceniem kapliczki.  Kolejne to:

8.06, godz. 19.00 – Stary Świętochów,

9.06, godz. 19.00 – Dąbrowa

11.06, godz. 19.00 – Połazie Świętochowskie,

14.06, godz. 19.00 – Pniewnik

21.06, godz. 19.00 – Decie

5. W poniedziałek, czyli jutro, organizowana jest pielgrzymka dzieci komunijnych do Częstochowy w podziękowaniu za otrzymany dar Komunii Św.
6. W środę, 8.06., po Mszy Św. zapraszam Radę Duszpasterską na spotkanie.
7. Przygotowujemy się powoli do Uroczystości Bożego Ciała, która w tym roku przebiegać będzie wg przyjętej tradycji, czyli wokół stawu.
8. Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.
10. Zapowiedzi:

Sebastian Cichocki, kawaler z par. tut. i Kamila Basek, panna z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kamionnie,  zapowiedź pierwsza.

11. W tym tygodniu odszedł do wieczności: Zygmunt Bigaj,polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….