OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 czerwca 2022 r. Najświętszej Trójcy

1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.
2. W poniedziałek dzień fatimski w naszej parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo fatimskie z procesją w naszej parafii o godz. 20.00. Na procesję przynosimy świece. Podobnie, jak w ubiegłych latach zachęcam wszystkich do licznego udziału w nabożeństwie, a Strażaków z Zakrzewa do niesienia figury Matki Boskiej Fatimskiej.
3. Zachęcam do organizowania Mszy św. o urodzaje po wsiach. Najbliższe „poświęcenie pól” to:
14.06, godz. 19.00 – Pniewnik
17.06, godz. 19.00 – Nojszew
18.06, godz. 19.00 - Zakrzew
21.06, godz. 19.00 – Decie
4. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Po dwóch latach przerwy wywołanej pandemią powracamy do tradycyjnej procesji
Proszę o przygotowanie ołtarzy:
1. Pniewnik – ołtarz przy kapliczce;
2. Leśniki – ołtarz przy remizie;
3. Rodzina Adamczyków i Rusjanów – ołtarz na pomoście;
4. Nojszew – ołtarz przy kościele.
O godz.12.00 Msza św. po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Zachęcam do uczestnictwa, służbę liturgiczną, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiaty i wszystkich wiernych.
5. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.00, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.
7. Zapowiedzi:
Sebastian Cichocki, kawaler z par. tut. i Kamila Basek, panna z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kamionnie, zapowiedź druga.
8. Organizowana jest wycieczka krajoznawczo-turystyczna, 28.06.,w planie:
• Wizna i Stękowa Góra –miejsce pamięci związane z wrzesniem1939;
• Europejska Wioska Bociana Pentowo;
• Tykocin – miejsce znane z filmu „U Pana Boga ..”, rejs statkiem po Narwii;
• Kładki na rozlewiskami Narwii; Waniewo-Śliwno.
Koszt 80,00 zł, liczba miejsc ograniczona, a zapisy i szczegółowe informacje u Pana Organisty i Pani Lidii Rowickiej (Leśniki).
9. W tym tygodniu odszedł do wieczności: Mieczysław Borys, polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….