OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 stycznia 2022r. Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużamy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli mnie z „kolędową” wizytą duszpasterską. W Marcelinie przyjęło mnie 5 rodzin, Nowa Wieś – 6 rodzin, Joanin – 7 rodzin, Modecin – 15 rodzin, Ruda Pniewnik – 15 rodzin, Radoszyna – 9 rodzin. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
3. Plan „kolędy” w tym tygodniu:
10.01. (poniedziałek) Dąbrowa
11.01. (wtorek) Decie i Szczurów
12.01. (środa) Roguszyn
13.01. (czwartek) Nojszew i Ostaszki
14.01. (piątek) Połazie Świętochowskie część I
15.01. (sobota) Połazie Świętochowskie część II
16.01 (niedziela) Jaczewek (od godz.15.00)
4. Powrót do zdrowia naszego parafianina Bartosza Zalewskiego wiąże się niestety z kosztowną rehabilitacją, jeżeli ktoś chciałby go jeszcze wspomóc, będzie wystawiona puszka przy prasie katolickiej.
5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.
6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Sylwester Rybczyński, śp. Tomasz Cichocki za nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu módlmy się, Wieczny odpoczynek ...