OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 stycznia 2022r. II Niedziela Zwykła

1. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. W tym czasie udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą uczestniczyć w kilku nabożeństwach i wezmą udział w jego zakończeniu. Zachęcam do modlitwy w tej intencji.
2. Dzisiaj, tj. 16.01, po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.
3. W piątek (21.01) obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę (22.01) - Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli mnie z „kolędową” wizytą duszpasterską. W Sąchocinie przyjęło mnie 5 rodzin, w Świdrowie 12 rodzin, Dąbrowie 21 rodzin, Decie – 12 rodzin, Szczurów – 10 rodzin, Roguszyn – 36 rodzin, Nojszew i Ostaszki – 34 rodzin, Połazie – 60 rodzin. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
5. Plan „kolędy” w tym tygodniu:
17.01. (poniedziałek) Leśniki część I
18.01. (wtorek) Leśniki część II
19.01. (środa) Stary Świętochów
20.01. (czwartek) Pniewnik część I
21.01. (piątek) Pniewnik część II
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.
7. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Stanisław Tomaszkiewicz za niego i za zmarłych bliskich naszemu sercu módlmy się, Wieczny odpoczynek ...