OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 marca 2022r. I Niedziela Wielkiego Postu

  1. W minionym tygodniu Środą popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Przygotowujemy się duchowo na zbliżające się święta Wielkanocne. Postarajmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: *Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30, *Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 12.00.
  2. W tym roku rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5 Ndz. Wlp. czyli 03.04. i potrwają do wtorku 05.04. włącznie. Przeprowadzi je ks. Jerzy Danecki, proboszcz par. Wólka Mińska
  3. Zwyczajem lat ubiegłych wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz jajka dla seminarium. Bardzo proszę, aby przedstawiciele wiosek przeprowadzili zbiórkę.
  4. W związku z apelem Episkopatu Polski, w kościołach w Polsce w dalszym ciągu po każdej Mszy Świętej odbędą się zbiórki do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  5. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie domu do przyjęcia rodzin z Ukrainy uciekających przed wojną. Dziękuję grupie teatralnej i wszystkim zaangażowanym w sprzątanie, przynoszenie jedzenia oraz przeprowadzenie zbiórek produktów. W sposób szczególny dziękuję panu Łukaszowi Dębskiemu, który zorganizował nowe meble, których brakowało (łóżka, szafy). Dziękuję również panom Piotrowi Roguskiemu z Leśnik oraz panu Krzysztofowi Skibińskiemu za pomoc w poskładaniu tych mebli. Bóg zapłać Wam za otwartość, życzliwość, współpracę…
  6. Za tydzień zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
  7. Zapraszam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Jan Gawor polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…