OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 marca 2022r. II Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:

*Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,

*Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 12.00.

2. Za tydzień, 20.03.2022r., po Mszy św. oraz Gorzkich Żalach spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
3. Dzisiaj jak było zapowiadane, po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
4. Zwyczajem lat ubiegłych wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz jajka dla seminarium. Bardzo proszę, aby przedstawiciele wiosek przeprowadzili zbiórkę.
5. Nasza Parafia czynnie włączyła się w dzieło pomocy uchodźcom z Ukrainy. Za co bardzo Wam wszystkim z serca dziękuję. Na terenie naszej Parafii mieszka kilkanaście osób z Ukrainy. Wspomagających, jeśli jest taka potrzeba, chcemy wesprzeć finansowo…na naszej stronie internetowej oraz Facebook’u podany jest numer konta, na który można dokonywać wpłat.
Zachęcamy także do modlitwy - zwłaszcza różańcowej - w tej intencji.
6. Przez ostanie miesiące na terenie naszej diecezji trwał diecezjalny etap ogłoszonego przez papieża Franciszka Synodu o synodalności. Przypominamy, że ostateczny termin składania ankiet mija 15 marca 2022 r. Ankiety można wysłać na adres sekretariatu synodu lub pocztą elektroniczną: synod@diecezja.waw.pl. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w drodze synodalnej. W razie pytań Parafialny Zespół Synodalny odpowie na wszystkie pytania oraz może pomóc w wypełnieniu ankiety.
7. Zapraszam do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Idziemy, Różaniec.