10 marca 2019 r. - I Niedziela Wielkiego Postu

1. W minionym tygodniu Środą popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Przygotowujemy się duchowo na zbliżające się święta Wielkanocne. Postarajmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: *Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00, *Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 12.00. W tym roku rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5 Ndz. Wlp. czyli 7.04. i potrwają do wtorku 9.04. włącznie.

2. Zwyczajem lat ubiegłych wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, oraz jajka dla seminarium. Bardzo proszę, aby przedstawiciele wiosek przeprowadzili zbiórkę.

3. W tym roku zapraszam mieszkańców Nojszewa i Ostaszek do przygotowania i wykonania Grobu Pańskiego.

4. W przyszłą niedzielę 17.03. spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych po Mszy św. o 10.00, a dla młodzieży do bierzmowania po Mszy św. o 12.00.

5. W sobotę 16.03. o 9.00 zapraszam wszystkich przygotowujących się do bierzmowania na egzamin.

6. W środę 13.03. o 19.15 spotkanie i próba chóru.

7. W sobotę 16.03. o 6.00 wyrusza pielgrzymka do Kalisza z parkingu przed kościołem. Proszę o potwierdzenie udziału i uregulowanie wpłaty, bo są jeszcze chętne osoby na wyjazd.

8. Za tydzień zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes. Proszę również o tacę na inwestycje w naszej parafii. Potrzebne są fundusze na naprawę gzymsów na wieży i uszkodzeń dachu na kościele.

9. Zapraszam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.