14 lutego 2021 r. 6 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Pokutny charakter Wielkiego Postu zobowiązuje każdego wierzącego do powstrzymania się od udziału w zabawach. Msze święta tego dnia połączone z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.30, 10.00 i 18.00. Tego dnia jak również w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
2. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego – 24 grudnia. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Uzasadniona niemożność zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
3. Wraz z Wielkim Postem rozpoczynają się nabożeństwa pasyjne:

  • Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30,
  • Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 12.00 z okolicznościowym kazaniem pasyjnym.


4. Zachęcam, aby po Drodze Krzyżowej zostawać na Mszy św. 
5. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.
6. Za tydzień taca na ogrzewanie kościoła.
7. Zapowiedzi:

  • Jarosława Witold Ostrowski, kawaler z Roguszyna i Wioletta Magdalena Cegiełka, panna z par. św. Piotra z Alkantary z Węgrowa (zap. 1).

8. Zapraszam do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Idziemy.