OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 stycznia 2022r. 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie dorosłych Kół Żywego Różańca.
2. W czwartek, 6.01., przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego „Trzech Króli”. Msze św. jak w każdą niedzielę o 7.30, 10.00 i 12.00. Podczas każdej mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Kredą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że przyjęliśmy Syna Bożego do naszych rodzin, a woń spalonego kadzidła wypełni nasze mieszkania na znak że jest ono miejscem modlitwy. Taca w tym dniu jest przeznaczona na misje.
3. Mszę św. o godz. 12.00 rozpoczniemy wyjątkowo wcześniej (11.50) i uroczyście, gdyż przejdziemy Orszakiem Trzech Króli do szopki. Z tej okazji tuż przed pochodem będą rozdawane krony. Zachęcam do licznego udziału.
4. Również 6.01 po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na bardzo wyjątkowe wydarzenie jasełka w wykonaniu naszego „amatorskiego” teatru w Pniewniku. Bardzo serdecznie zapraszam.
5. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego i kończy się okres Narodzenia Pańskiego.
6. Z racji rozpoczynającej się tzw. kolędy Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko o godz. 7.30 (wyjątek Pierwszy piątek miesiąca)
7. Proszę, abyście na bieżąco śledzili plan kolędy, ze względu na różne sprawy duszpasterskie zmiany wprowadzam bezpośrednio w harmonogramie.
8. Witraże, ze względu na warunki atmosferyczne będę montowane w innym terminie, jeżeli pozwoli na to pogoda.
9. Dziękuję za Waszą troskę o naszą Świątynie – taca inwestycyjna wyniosła 1970 zł.
10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.