OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 lutego 2022r. VIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Pokutny charakter Wielkiego Postu zobowiązuje każdego wierzącego do powstrzymania się od udziału w zabawach. Msze święta tego dnia połączone z posypaniem głów popiołem będą o godz. 7.30, 10.00 i 18.00. Tego dnia, jak również, w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
2. Wraz z Wielkim Postem rozpoczynają się nabożeństwa pasyjne:
*Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30,
*Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o 12.00 z okolicznościowym kazaniem pasyjnym.
3. Zachęcam, aby po Drodze Krzyżowej zostawać na Mszy św.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. o Najświętszej Eucharystii w czasie której będzie udzielana komunia św. pod dwiema postaciami: Ciała Pańskiego i Krwi Pańskiej.
5. W tym tygodniu przypada również I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.00, o 16.30 DK, potem Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o 19.00.
6. W I sobotę miesiąca Msza św. w Kaplicy MB Częstochowskiej o 7.30 i adoracja NS z różańcem. Zakończenie adoracji o godz. 9.00.
7. W tym miesiącu spotkania z Rodzicami dzieci komunijnych nie będzie.
8. Zapraszam do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Idziemy.
9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Kazimierz Cichocki i Adam Wasilewski polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…