OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 lipca 2022r. - 18 Niedziela Zwykła

1. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym w sposób szczególny zachęca się do trzeźwości.
2. 1 sierpnia, mija 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku, o siedemnastej - w godzinie „W” - rozlegną się dzwony w warszawskich parafiach, zawyją syreny i zatrzyma się ruch na ulicach.
3. W tym tygodniu przypadają I-wszy czwartek, I-wszy piątek i I-sza sobota miesiąca.
W I-wszy czwartek miesiąca, Komunia Św. pod dwiema postaciami.
W I-wszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.30. Msza św. o 17.00 i nabożeństwo adoracyjne z Koronką do Miłosierdzia Bożego o 19.00.
W sobotę z racji na uroczystość Przemienienia Pańskiego adoracji nie będzie, obowiązuje niedzielny porządek Mszy Św.
4. Za tydzień w I-wszą niedzielę miesiąca po Mszy o 10.00 nabożeństwo adoracyjne z procesją wokół kościoła.
5. 3.08. ok.godz.18.45 spodziewamy się pielgrzymów z pieszej łomżyńskiej pielgrzymki do Częstochowy. Proszę parafian o zaangażowanie i jak zawsze gościnne przyjęcie pątników. Parafian, którzy oferowali nocleg naszym gościom, również proszę o utrzymanie otwartości swoich domów.
6. W niedzielę, 14.08., organizujemy zawody wędkarskie o puchar ks. Proboszcza. Zapraszam młodzież szkoły podstawowej oraz szkoły średniej włącznie, aby zapisywała się bezpośrednio u mnie.
7. Zapowiedzi:
Paweł Połaski, kawaler z par. tut. i Ewelina Gołoś, panna z par. św. Leonarda w Liwie, ( zap. 2).
8. W tym tygodniu odszedł do wieczności: Henryk Kilijańczyki polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..
9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.