28 kwietnia 2019 r. - II Niedziela Wielkanocy Święto Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj po Mszy św. o 10.00 nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na dzieła charytatywne Caritas.

3. Rozpoczyna się tydzień miłosierdzia.

4. 1.05. w środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie odprawiamy je po każdej głównej Mszy św. Zachęcam do pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii do Matki Bożej przy kapliczkach.

5. W czwartek 2.05. przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski. Pamiętajmy o jej wywieszeniu. Może zostać aż do 3.05, gdyż tego dnia obchodzimy Święto Państwowe Konstytucji 3 Maja.

6. W piątek 3.05. przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek niedzielny Mszy św. Tego dnia nie ma postu.

7. 4.05. przypada I sobota miesiąca. O 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w kaplicy Matki Bożej i adoracja do godz. 9.30.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00 spotkanie dla dorosłych KŻR.

9. Przypominam o obowiązku komunii św. wielkanocnej, którą przyjmujemy do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Poławską, Halinę Ołdak i Zygmunta Czumaja. Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.11.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różaniec i Anioł dla dzieci.