5 maja 2019 r. - III Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj po Mszy św. o 10.00 nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca oraz spotkanie dorosłych KŻR.

2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiamy po każdej głównej Mszy św. Zachęcam do pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii do Matki Bożej przy kapliczkach.

3. Przypominam o obowiązku komunii św. wielkanocnej, którą przyjmujemy do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

4. Za tydzień w niedzielę taca przeznaczona jest na seminarium duchowne.

5. W minionym tygodniu na Kwaśniance w Połaziu Świętochowskim został poświęcony krzyż przydrożny. Gratuluję p. Zalewskim, którzy zorganizowali tą uroczystość. Zachęcam wszystkich, aby zadbać o kapliczki i krzyże przydrożne we wsiach.

6. W naszej parafii jest tradycja modlitw o urodzaje i odprawiania przy tej okazji Mszy św. przy kapliczkach we wsiach. Proszę organizować te modlitwy już od maja po wcześniejszym uzgodnieniu z ks. Proboszczem.

7. Próba chóru w środę 8.05. o godzinie 19.15 w przedszkolu i spotkanie scholi dziecięcej w czwartek 9.05. u sióstr.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela.