26 września 2021r. 26 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po każdej Mszy św.  zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek Caritas na uchodźców z Afganistanu  w ramach „Dnia solidarności z Afgańczykami”.
2. Zbliża się październik, który jest miesiącem różańca. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie Nasz Różaniec. Dzieci wraz z rodzicami mogą zrobić Różaniec z różnych materiałów o różniej wielkości. Wykonujemy je do 10 października, a rozstrzygnięcie konkursu 17 października w kościele. Więcej informacji w szkole.
3. W październiku codziennie po Mszy św. o 17.00 nabożeństwo różańcowe. W czwartek i sobotę różaniec po porannej Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o 10.00.
W poniedziałki i środy zapraszam dzieci do prowadzenia różańca. Za obecność na różańcu w tych dniach otrzymają podpis w indeksiku. Na zakończenie przewidziane są nagrody dla najwytrwalszych.
4. W tym tygodniu przypadają I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. I piątek spowiedź od 16.15, po Mszy św. o 17.00 wystawienie NS i adoracja do godz. 19.30. O 19.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W I sobotę miesiąca Msza św. w kaplicy MB Częstochowskiej o 7.30 i adoracja do 9.00 z różańcem. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o 10.00 nabożeństwo dziękczynne i procesja eucharystyczna. Do procesji zapraszam dzieci, które przyjęły w tym roku I komunię św. w swoich uroczystych strojach. Po procesji przekazanie tajemnic dla KŻR z krótką konferencją.
5. Za tydzień po Mszy św. o 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różaniec i Anioł.