31 października 2021 r. Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

1. Jutro, 1.11., przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. o 12.00 wyruszy procesja na cmentarz grzebalny, gdzie będziemy modlić się za naszych zmarłych. Przez pierwszych 8 dni listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę, choćby myślną za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Po uroczystości istniej możliwość poświęcenie pomników, zgłoszenia przyjmuje osobiście po procesji.
2. We wtorek, 2.11., wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 7.30, 10.00 i 12.00. Po mszy św. o 10.00 w kościele odprawimy procesję z modlitwami za zmarłych polecanych w wypominkach.
3. W dalszym ciągu można zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej.
4. Dziękuję wszystkim, którzy w czasie porządków na swoich grobach zadbali o segregację śmieci i usuwanie ich do właściwych kontenerów.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek na Mszy św. o 7.30 komunia pod dwiema postaciami, w I piątek miesiąca spowiedź od 16.30. po Mszy św. o 17.00 wystawienie NS i adoracja do godz. 19.30. O 19.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W I sobotę miesiąca Msza św. w kaplicy MB Częstochowskiej o 7.30 i adoracja do 9.00 z różańcem.
6. W I niedzielę miesiąca po mszy św. o 10.00 będzie adoracja NS i spotkanie dla dorosłych KŻR.
7. Przypominam o spotkaniu dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Dzisiaj po Mszy św. o 12.00 w przedszkolu.
8. W ramach tygodnia misyjnego szkolne koło Caritas zaprasza nas do przyłączenia się akcji misyjnej, podczas której zbierane są przybory szkolne dla uczniów z Togo. Przybory zbierane są w szkole. Chętnych Parafian, chcących włączyć się w dzieło misyjne zachęcam do składania ofiar do skrzynki Caritas, znajdującej się na stoliku przy prasie katolickiej. Akcja potrwa do 21.11 a ofiary te będą przekazane na dzieło misyjne w Sierra Leone. Bóg zapłać.
9. Strona internetowa parafii działa, była chwilowo niedostępną z przyczyn technicznych. W najbliższym czasie będą zamieszczane wszystkie aktualności, które Wam przekazuję.
10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różaniec i Anioł dla dzieci.
11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Jana Jaczewskiego. Wieczny odpoczynek…