OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- 21 listopada 2021r. 34 Niedziela Zwykła Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jednocześnie w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Program rekolekcji:
niedziela – Mszę Św. godz. 7.30, 10.00, 12.00, i o 15.00 w Radoszynie;
poniedziałek i wtorek – Mszę Św. godz. 10.00 (z nauką dla dzieci), 12.00 i 18.00 (z nauką dla dorosłych).
2. Ofiary składne na dzisiejszą tace przeznaczone są utrzymanie naszego seminarium duchownego.
3. Dzisiaj jest ostatni dzień kiedy przy prasie katolickiej stoi skrzynka Caritas. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy dołożyli swoją cegiełkę do budowy szkoły w Sierra Leone. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: „To, co robimy, jest tylko kroplą w oceanie. Jednak gdyby tej kropli zabrakło, ocean byłby o nią uboższy.” Jeśli ktoś nie zdążył to dzisiaj można jeszcze dorzucić swoją kroplę w to dzieło. Bóg zapłać!
4. W najbliższą środę, po Mszy św. o 17.00, zapraszam na spotkanie Radę Parafialną (plebania).
5. W ramach porządkowania cmentarza zostały wywiezione cztery kontenery śmieci. Bardzo dziękuje za segregowanie śmieci.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie opłatków, które nabywamy w kościele. Do kupienia będą prawdopodobnie również świece na stół wigilijny. Włączamy się w ten sposób w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pieniądze z zakupu świec przekazywane są do Caritas.
7. Proszę o kontakt osoby zaopatrujące naszą parafię w choinki.
8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela.
9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zbigniew Laszczka,
Wieczny odpoczynek….