OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 listopada 2021r. I Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamy Adwent. Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roratnia, będzie codziennie z wyjątkiem środy, o godz. 7.30.
Dzieci do udziału w Roratach zapraszam w sposób szczególny we wtorki i czwartki na 7.30, zaś w środę na 17.00. Zachęcam do przychodzenia z lampionami.
Rodziców proszę o wyrażanie pisemnej zgody, która należy zostawić w szkole, zezwalającej dzieciom na dotarcie ze szkoły na Roraty.
Zachęcam również do obserwowani na bieżąco parafialnej strony internetowej i Facebook’a, gdzie będą zamieszczane adwentowe „wyzwania”.
2. W tym tygodniu przypada: I piątek miesiąca, spowiedź od 16.30, o 17.00 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o 19.00; w I sobotę o 7.30 Msza św. w Kaplicy MB Częstochowskiej z różańcem i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 9.00.
3. Dzisiaj na każdej Mszy św. będzie poświęcenie opłatków, które nabywamy w kościele. Do kupienia w zakrystii są również świece na stół wigilijny. Włączamy się w ten sposób w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pieniądze z zakupu świec przekazywane są do Caritas.
4. W przyszłą niedzielę, 5.12, na Mszy Św. o godz. 10.00 pożegnamy Siostry ze wspólnoty Pustynia Maryi, które w trosce nie tylko o kobiety potrzebujące, ale i własną formację zamieszkają w nowopowstałym domu centralnym wspólnoty w Skarżysku Kamiennej.
5. Proszę o zwracanie uwagi, aby zamykać drzwi wejściowe do kościoła, kościół jest ogrzewany.
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różańca i Anioła dla dzieci.