OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 grudnia 2021r. III Niedziela Adwentu

1. W dalszym ciągu w zakrystii i kancelarii są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Do kupienia są również świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
2. W niedzielę 10 października 2021r. Ojciec Święty Franciszek zainaugurował XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat „Ku Kościołowi Synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja. Synod o synodalności potrwa do października 2023r. Pierwszym etapem Synodu jest faza diecezjalna podczas której Kościół pragnie dotrzeć od tych, którzy są „towarzyszami podróży”. W trakcie trwania Synodu wszyscy jesteśmy zachęceni do otwartego i odważnego wypowiadania się. W związku z tym każda parafia powołuje Zespół Synodalny, składający się z różnych przedstawicieli (max. 5 osób). Dlatego jestem zobowiązany stworzyć taki Zespół. Na zgłoszenia zainteresowanych włączeniem się w prace Zespołu Synodalnego czekam do 17 grudnia 2021r. Zadaniem Zespołu jest koordynowanie pracy synodalnej w parafii.
3. We wtorek, 21.12., o 10.00 zapraszam mężczyzn do oprawienia choinek, jak i ustawienia szopki, a Panie zapraszam do dekoracji kościoła na święta również we wtorek na godzinę 16.00.
4. Jak pewnie większość z Was wie, nasz parafianin Bartosz Zalewski uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Powrót do zdrowia wiąże się niestety z kosztowną rehabilitacją, w związku z tym dzisiaj po każdej Mszy Św. rodzina i przyjaciele prowadzą zbiórkę do puszek na ten cel.
5. Za tydzień taca na inwestycje w parafii.
6. Bardzo proszę, aby w czasie przedświątecznym sprawy kancelaryjne załatwiać po porannej Mszy Św.
7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zofia Adela Roguska, Irena Żaboklicka, Janina Czapska
Wieczny odpoczynek…