OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 kwietnia 2022r. NIEDZIELA PALMOWA

1. Drodzy Parafianie…
to już dzisiaj, PREMIARA spektaklu „Dzień, w którym umarł Chrystus”..
Wielki Post to okazja do pochylenia się i zgłębienia Tajemnicy Odkupienia. Taką okazją są oczywiście nabożeństwa pasyjne, ale również organizowane w tym czasie Misteria Męki Pańskiej. Takie wydarzenie odbędzie się i u nas, w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia 2022r. Zapowiada się niezwykle przeżycie duchowe na bazie tekstów, muzyki z grą aktorską lokalnej społeczności. Aktorzy amatorzy, to ludzie wielu talentów, warto ich wpierać, bo to oni poświęcają swój wolny czas, żebyśmy mogli to przeżyć i zobaczyć. Po niedzielnej premierze spektaklu chętne osoby będą mogły wesprzeć działalność Grupy Teatralnej dowolną kwotą zakupując cegiełkę. Cegiełka nie jest biletem wstępu na przedstawienie, jest po prostu formą wsparcia dla działalności teatru. Cegiełki będą wykorzystane jedynie na koszty przygotowania do kolejnych spektakli (stroje, muzyka, nagłośnienie). W imieniu artystów zapraszam.
2. W Wielką Środę spowiedź przed świętami od 17.30 do 18.30.
3. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja w ciemnicy do godz. 21.00.
4. W Wielki Piątek na znak żałoby obowiązuje post ścisły. Przez cały dzień od 9.00 adoracja w „Ciemnicy”. O godz. 15.00 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18.00. Adoracja do godz. 21.00 przy Grobie Pańskim.
Powracając do pięknej tradycji, tak jak było przed pandemią, zapraszam straż do ustawienia wart w Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę przy grobie Pana Jezusa.
5. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy ,,Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Chrystusa, w modlitwie oczekując na Jego zmartwychwstanie”. Tradycyjnie w tym dniu pobłogosławię pokarmy na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w naszym kościele będzie o godz. 8.00, 8.30 i 9.00. Następnie o godz. 9.30 wyruszę święcić pokarmy po wioskach. Porządek przejazdu przedstawię podczas Triduum Paschalnego. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00.
6. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. rezurekcyjną o godz. 6.00. Następne Msze św. będą o godz. 10.00 i 12.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego.
6. Czuwanie przy Grobie Pańskim:
8.30 - 10.00 –Pniewnik.
10.00 - 11.00 – Świdrów, Sąchocin, Nowa Wieś i Marcelin
11.00 - 12.00 - Roguszyn, Decie i Szczurów
12.00 - 13.00 - Nojszew i Ostaszki
13.00 – 14.00 - Ruda Pniewnik, Joanin, Jaczewek i Radoszyna
14.00 – 15.00 – Stary Świętochów i Modecin
15.00 - 16.00 – Połazie Świętochowskie
16.00– 17.00 – Zakrzew i Dąbrowa
17.00– 18.00 – Leśniki
7. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o zbiórkę jajek dla seminarium i kwiaty do Grobu Pańskiego.
8. „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ”(JPII)
Pragnę podziękować Wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy na terenie naszej parafii. Dziękuję w szczególności Panu Arturowi Roguskiemu za „otwarte drzwi domu”, Pani Lidii Rowickiej i Pani Bożenie Roguskiej oraz Panu Danielowi Adamczykowi za bezinteresowną pomoc, otwarte serca i życzliwość. Jesteśmy niezmiernie wdzięczne za wielki gest dobroci i solidarności z Uchodźcami wojennymi.
To piękne, że wśród nas – w tak trudnych czasach – są jeszcze tak wspaniali ludzie. Dziękujemy Wam za Wasze dobre i wrażliwe serca.
Drodzy Parafianie, bez Waszego odzewu nie bylibyśmy w stanie sami zorganizować takiego wsparcia.