OGŁOSZENIA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 17.04.2022r.

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali swój czas i wysiłek, abyśmy jak najlepiej przeżyli te najważniejsze dla nas dni. Bóg zapłać osobom, które aktywnie włączyły się w Liturgię Wielkiego Tygodnia wykonując czytania i śpiewy oraz wszelkie posługi przy ołtarzu. Bóg zapłać, Panom ze Służby Liturgicznej, Panu Kościelnemu, Panu Organiście.
Za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego dziękuję grupie teatralnej i parafianom z Pniewnika oraz Nojszewa. Pani Katarzynie za przygotowanie ołtarza i kompozycji kwiatowych. Pani Urszuli za posprzątanie kościoła.
Straży za trzymanie warty przy Grobie Pańskim. Policji za zabezpieczenie naszej drogi krzyżowej.
Wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie tu w kościele z całego serca dziękuję. Jestem zbudowany, że wszyscy tak bardzo się zaangażowali.
2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.
3. W tym tygodniu w liturgii trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. Najbliższa niedziela (24 kwietnia) to - zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną Świętej Faustynie - Niedziela Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 zapraszam do wspólnej modlitwy - Koronki do Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego to bardzo skuteczna modlitwa dlatego, że odwołujemy się do najsilniejszego argumentu, aby zostać wysłuchani przez Boga – ofiarujemy Mu ciało i krew Jego najmilszego Syna. Nie mamy niczego większego, co moglibyśmy ofiarować Panu Bogu. Każdy, kto z zachowaniem zwykłych warunków „pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum”, otrzyma odpust zupełny.
5. Także w przyszłą niedzielę, 24.04, ofiary z tacy przekazane będą na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej Diecezji.