OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 czerwca 2022 r. 12 Niedziela Zwykła

1. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, Msza Św. i procesja po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.00. Na zakończenie procesji będzie obrzęd błogosławieństwa wianków i błogosławieństwo dzieci.
2. W środę po nabożeństwie czerwcowym spotkanie z Radą Parafialną.
3. W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców, a przede uczniów na Mszę św. w piątek, 24 czerwca o godz. 8.15. Po Mszy Św. proszę o pozostanie w świątyni dzieci klasy „0” oraz 6-latki wraz z Rodzicami, odbędzie się uroczyste rozdanie dyplomów.
4. W czwartek, 23.06., obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
5. W najbliższy piątek, 24.06., Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obwiązuje nas w tym dniu post, można spożywać pokarmy mięsne. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.
6. W przyszłą niedzielę, 26.06., przypada święto patronalne parafii – Odpust. Główna Msza Św. wraz procesją o godz. 12.00
Po zakończeniu zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania na Parafialnym Pikniku Rodzinnym. W programie koncert orkiestry „Viktoria” z Rembertowa, konkursy, gry i zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Lody, grill i wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych. Fundusze zebrane w ten sposób będą wsparciem dla Parafii.
7. We wtorek, 21.06., ostatnia w tym roku Mszą Św. o urodzaje w Deciach, godz. 19.00
8. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Wyrazy wdzięczności składam osobom pomagającym przy przygotowaniu ołtarzy. Szczególnie podziękowanie składam wszystkim biorącym udział w procesji, ministrantom, asyście kościelnej oraz dzieciom sypiącym kwiaty. Bóg zapłać za życzliwość i wsparcie.
9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.