OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 lipca 2022. 16 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii s. Antonettę ze Zgromadzenia Sióstr Sercanek, u której po każdej Mszy Św. można nabyć książkę o Założycielu Zgromadzenia i posłudze Sióstr w naszej parafii. Serdecznie polecam.
 2. W tym tygodniu:
  w piątek, święto św. Marii Magdaleny
  • w sobotę, święto św. Brygidy, zakonnicy
 3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Misjonarza, który na co dzień posługuje jako kapłan w plenieniu Zulusów. Będzie głosił do nas słowo Boże przybliżając swoją pracę na misjach.  Ofiary złożone w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na cele tej konkretnej misji.
 4. Również w najbliższą niedzielę, 24 lipca - po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Każdy kierowca otrzymał pamiątkę św. Krzysztofa patrona kierowców. Przed zakończeniem Mszy św. odmówimy wspólnie modlitwę o uświęcenie kierowców i pojazdów oraz szczęśliwe i bezpieczne podróżowanie. Zaś bezpośrednio po Mszy świętej nastąpi poświęcenie wodą święconą i wręczenie pamiątki św. Krzysztofa kierowcom przy każdym samochodzie, zaś ofiary, które będą składane, są przeznaczone na potrzeby parafii.
 5. Po raz kolejny moi Drodzy, jestem wdzięczny za Wasze zaangażowanie. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o to, że nasza Świątynia zawsze wygada pięknie. Kwiaty, które zawsze są świeże i piękne, to Wasza zasługa Drodzy Parafianie. To właśnie Wy dzielicie się tym co macie, w Waszych pięknie zadbanych ogrodach. Dziękuję za tą postawę, która wobec Gości, którzy  nas odwiedzają  jest świadectwem, jak należy dbać o swój Kościół.
 6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Idziemy.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Jadwiga Anna Brzozowska, polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…