OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 lipca 2022. 17 Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj  gościmy w naszej parafii Misjonarza o. Pawła Kaczmarka, paulina pracującego w Afrykańskiej Częstochowie w Republice Południowej Afryki wśród plemienia Zulusów.
2. Również dzisiaj - po każdej Mszy świętej będziebłogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Każdy kierowca otrzyma pamiątkę św. Krzysztofa patrona kierowców. Przed zakończeniem Mszy św. odmówimy wspólnie modlitwę o uświęcenie kierowców i pojazdów oraz szczęśliwe i bezpieczne podróżowanie. Zaś bezpośrednio po Mszy świętej nastąpi poświęcenie wodą święconą i wręczenie pamiątki św. Krzysztofa kierowcom przy każdym samochodzie, zaś ofiary, które będą składane, są przeznaczone na potrzeby parafii.
3. W tym tygodniu:
• we wtorek
wspomnienie św. Anny i Joachima, rodziców NMP.
4. Serdecznie zapraszam radę parafialną i przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich na spotkanie dotyczące przyjęcia pielgrzymów w naszej parafii,  w najbliższy czwartek (28.07) o godz. 18.00. Dziękuje za ofiary składane na ten cel. Sołtysi dostarczają sukcesywnie mi już  pieniądze.  
5. Międzyparafialna grupa pielgrzymkowa zaprasza na wspólne pielgrzymowanie do tronu Jasnogórskiej Pani. Grupę tworzą osoby z różnych parafii: m. in.  Dobre, Pniewnik, Sulejówek, Mińsk Maz. Pielgrzymka wyrusza 6.08 z paulińskiego kościoła św. Ducha w Warszawie. Więcej informacji można uzyskać u Pana Grzegorza Gadomskiego. Numer telefonu podany jest na tablicy ogłoszeń oraz u mnie w zakrystii.
6. Zapowiedzi:

Paweł Połaski, kawaler z par. tut. i Ewelina Gołoś, panna z par. św. Leonarda w Liwie,  zapowiedź pierwsza.  

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Idziemy.