OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 sierpnia 2022r. XXI Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek, 15.08., obchodziliśmy uroczyste dożynki. Dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony i prosiliśmy o dalsze łaski oraz błogosławieństwo w rolniczej pracy. Bóg zapłać mieszkańcom Pniewnika, Leśnik, Deci, Połazia Świętochowskiego oraz Roguszyna za przygotowanie wieńców oraz darów dożynkowych. Dziękuję również asyście procesyjnej za przygotowanie procesji i wszystkim za zaangażowanie w przebieg uroczystości.
2. W piątek, 26.08., przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o 7.30, 10.00 i 17.00. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
3. Również w piątek po Mszy św. o 17.00 zapraszam Radę Parafialną na spotkanie – plebania. Obecność obowiązkowa.
4. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
5. Od poniedziałku, 5.09., będę przyjmował intencje na rok 2023.
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela.