OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 sierpnia 2022r. XXII Niedziela Zwykła

1. We czwartek, 1.09., Mszą św. o godz. 8.15 rozpoczniemy nowy rok szkolno-katechetyczny 2022/23, zapraszam wszystkich, a w sposób szczególny uczniów i kadrę oraz rodziców.
Uczniów kl. I proszę, aby przynieśli ze sobą plecaki i przybory szkolne do poświęcania.
2. Rok szkolny dla przedszkolaków i dzieci kl. 0 rozpoczniemy 31.08.2022. Godzina będzie podana w poniedziałek.
3. Z inicjatywy władz sołeckich i gminnych została uporządkowana i utwardzona część drogi dokoła cmentarza.
Bardzo dziękuję p. Tadeuszowi, naszemu sołtysowi i p. K. Krzyckiemu za zaangażowanie i wykonana pracę.
4. W tym tygodniu przypada:
I-wszy czwartek miesiąca, Msza św. o 7.30 i Komunia Św. pod dwiema postaciami, I-wszy piątek miesiąca, spowiedź od 16.30, potem Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego o 19.00.
W I-wszą sobotę miesiąca Msza św. w Kaplicy MB Częstochowskiej o 7.30 i adoracja NS z różańcem. Zakończenie adoracji o godz. 9.00.
W przyszłą niedzielę, zaś przypada I-wsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 10.00 nabożeństwo połączone z procesją i adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. Za tydzień, 4.09., w Korytnicy odbędą się gminne uroczystości dożynkowe. Cieszę się i jestem dumny, że uroczystości te będą ubogacone naszą obecnością oraz naszymi wieńcami dożynkowymi.
6. W gminie można już odbierać wnioski o dofinasowanie.
7. Od poniedziałku, 5.09., będę przyjmował intencje na rok 2023. Zapraszam od godz. 9.00 do kancelarii parafialnej.
8. Zapowiedzi: Grzegorz Wąsowski, kawaler z par. św. Bartłomieja w Grębkowie i Olga Klukowsla, panna. par. tutejszej, zapowiedź druga.
9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela.