OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 października 2022r. XXIX Niedziela Zwykła

1. Trwa miesiąc październik. Zachęcam zatem do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie po głównej Mszy Św.
Dzieci zapraszam na wspólny różaniec w środy i piątki po Mszy św. o godz. 17.00.
2. Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski. Jego tegoroczne hasło to Blask prawdy. Po każdej Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do specjalnych skarbonek - Dzieła Nowego Tysiąclecia, na wsparcie ubogich dzieci i młodzieży.
3. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć Misjonarza Św. Wincentego A Paulo ks. Krzysztofa Łytkowskiego ,który wygłosi do nas słowo Boże .
4.„Powrót do domu Ojca” to kolejna propozycja naszego Teatru Amatorskiego. Doświadczymy tam oczekiwania nieba na przyjście św. Jana Pawła II.
Sztuka zostanie wystawiona w kościele parafialnym w najbliższą niedzielę 23 października po Mszy Świętej o godz. 12.
5. Zostały tylko dwa tygodnie do Uroczystości Wszystkich Świętych. Apeluje o zadbanie grobów rodzinnych i zainteresowaniem się tymi grobami obok naszych . Bardzo proszę również o przestrzeganie segregacji śmieci.
6. W kancelarii i zakrystii można już składać wypominki. Kartki do wypisania naszych zmarłych z prośbą o modlitwę za nich, są dostępne na stoliku pod chórem.
7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela.
8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Marianna Roguska i Zdzisław Polkowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
9. Błogosławionej niedzieli.