OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 października 2022 XXXI NZ

1. Dzisiaj, 30.10, przypada Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła.
2. We wtorek, 1.11., przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. godz. o 12.00 wyruszy procesja na cmentarz grzebalny, gdzie będziemy modlić się za naszych zmarłych. Przez pierwszych 8 dni listopad można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę, choćby myślną za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

Po uroczystości istniej możliwość poświęcenie pomników, zgłoszenia przyjmuje osobiście po procesji.

3. W wtorek, 2.11., wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 7.30, 10.00 i 12.00. Po mszy św. o 10.00 w kościele odprawimy procesję z modlitwami za zmarłych polecanych w wypominkach.
4. W dalszym ciągu można zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy wypominkowej.
5. Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w porządkowaniu cmentarzy bardzo dziękuję. W sposób szczególny Panu Arkadiuszowi i Łukaszowi Żelazowskim, za niezłomną  walkę  z uporządkowaniem kontenerów i boksów oraz uczniom klasy 8 z naszej szkoły, którzy uporządkowali teren po cmentarzu przy kościele. Wszystkim, którzy w czasie porządków na swoich grobach zadbali o segregację śmieci i usuwanie ich do właściwych boksów składam serdeczne Bóg zapłać!

Wielkie Bóg zapłać również hodowcom kwiatów za ofiarowane chryzantemy do naszej świątyni.

6. W tym tygodniu przypada I-wszy czwartek, I-wszypiątek i I-wsza sobota oraz I-wsza niedziela miesiąca. W I -wszy czwartek na Mszy św. o 7.30 komunia pod dwiema postaciami, w I-wszy piątek miesiąca spowiedź od 16.30. po Mszy św. o 17.00 wystawienie NS i adoracja do godz. 19.30. O 19.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W I-wszą sobotę miesiąca Msza św. w kaplicy MB Częstochowskiej o 7.30 i  adoracja do 9.00 z różańcem.  

W   I-wszą niedzielę miesiąca. Po mszy św. o 10.00 będzie adoracja NS.

7. Za tydzień zbiórka do puszek na budowę kościoła MB Pompejańskiej.
8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy,Niedziela, Różaniec i Anioł dla dzieci.