OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 grudnia 2022r. III Niedziela Adwentu

  1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu” nazywana „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również różowy kolor szat liturgicznych. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia, którą mamy celebrować
  2. W zakrystii można w dalszym ciągu nabyć opłatki na stół wigilijny. Do kupienia są również świece. Włączamy się w ten sposób w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pieniądze z zakupu świec przekazywane są do Caritas.
  3. Przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia planuję rozpocząć 17.12., zapraszam mężczyzn do wycięcia i oprawienia choinek w piątek (16.12) i sobotę (17.12) od  9.00 (do wycięcia  choinek potrzebny będzie odpowiedni sprzęt i narzędzia – piły, linki i ciągnik z turem i przyczepą), ustawienie szopki planuję 22.12 (czwartek, ok. godz. 10.00), a Panie zapraszam również do dekoracji kościoła również 22.12 na godzinę 10.00.
  4. W niedzielę 18.12, po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na spotkanie Młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania.
  5. Bardzo dziękuję Panom za pomoc  w rozładunku węgla – było aż 10 Odważnych.  Dziękuję!
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różańca i Anioła dla dzieci.
  7. Moja Droga Parafialna Rodzino jak wspominałem w punkcie 1 najważniejsza jest tajemnica Bożego Narodzenia …błogosławionej  niedzieli.