OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 grudnia 2022r. IV Niedziela Adwentu

1. W zakrystii i kancelarii w dalszym ciągu można nabyć opłatki na stół wigilijny. Do kupienia są również świece. Włączamy się w ten sposób w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
2. W czwartek, 22.12., o godz. 10.00 zapraszam do ustawienia szopki, a Panie zapraszam do dekoracji kościoła na święta.
3. W sobotę, 24.12, Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zgodnie ze zwyczajem zachowujemy tego dnia post.
4. Tradycyjna Msza św. zwana Pasterką, 24.12, o północy, zapraszam Was wcześniej (ok. 23.45) by wedle naszej tradycji przełamać się opłatkiem. W ciągu dnia, 25.12., Msze św. jeszcze o godz. 10.00 i 12.00. W drugi dzień świąt, 26.12, Msze św. wg porządku niedzielnego, przypada Uroczystość Świętej Rodziny, po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszam wszystkich do wspólnego kolędowania przy żłóbku.
5. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a z drugiego dnia Świąt na budowę nowych świątyń w Diecezji.
6. Spowiadam codziennie przed roratami. W czwartek i piątek, 22 i 23.12., spowiadam dodatkowo do godz.  o 9 .00.
7. Rozpoczęcie kolędy planuję na 2 stycznia 2022r. Plan Kolędy podam później.
8. Drodzy Parafianie, zapraszam na pielgrzymkę na Jasną Górą. Wszystko za sprawą cudownego obrazu. Mianowice Pani Monika Rogozińska ufundowałam do naszej Kaplicy kopię obrazu MB Częstochowskiej, która będzie mam uroczyście przekazana 28.12.2022 podczas Apelu Jasnogórskiego. Chętnych zapraszam do zapisywania się w zakrystii. Wstępnie ze szczegółów wyjazd i powrót będzie tego samego dnia. Szczegółowe informacje podam Wam za tydzień, w okresie Świąt.
9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różańca i Anioła dla dzieci.
10. Moja Droga Parafialna Rodzino coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Życzę zatem błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia i jak najlepszego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia!