OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 stycznia 2022r. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Dzisiaj z racji I-wszej niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 1000 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. W tym tygodniu przypada: I-wszy czwartek miesiąca, Komunia Św. po dwiema postaciami, I-wszy piątek miesiąca, w I-wszą  sobotę o 7.30 Msza św. w Kaplicy MB Częstochowskiej z różańcem i adoracja Najświętszego  Sakramentu do godz. 9.00.
3. Od środy, 28.12.,  gości w naszym kościele ikona cudownego obrazu MB Częstochowskiej, którą dzisiaj przed 15.00 uroczyście przewieziemy do kaplicy w Radoszynie. Zapraszam do udziału w tej uroczystości. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować Pani Monice Rogozińskiej za ten cudowny dar. Ojcom Paulinom i Bratu Mariuszowi z Jasnej Góry za tak serdeczne przyjęcie, wspólną  modlitwę  i otwarte serca. Bóg zapłać wszystkim za wspólne pielgrzymowanie.
4. W piątek, 6.01., przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego „Trzech Króli”. Msze św. jak w każdą niedzielę o 730, 1000 i 1200. Podczas każdej mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Kredą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że przyjęliśmy Syna Bożego do naszych rodzin, a woń spalonego kadzidła wypełni nasze mieszkania na znak, że jest ono miejscem modlitwy. Taca w tym dniu jest przeznaczona na misje.Mszę św. o godz. 12.00 rozpoczniemy wyjątkowo wcześniej (11.50) i uroczyście, gdyż przejdziemy Orszakiem Trzech Króli do szopki. Z tej okazji tuż przed pochodem będą rozdawane krony. Zachęcam do licznego udziału.
5. Również 6.01 po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich na bardzo wyjątkowe świąteczne wydarzenie - koncert kolęd. Bardzo serdecznie zachęcam do wspólnego kolędowania.
6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego i kończy się okres Narodzenia Pańskiego.
7. Z racji rozpoczynającej się wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy, od 3.01, Msze św. tygodniu dą odprawiane tylko o godz. 7.30. Plan kolędy będę podawał na bieżąco. Proszę, abyście śledzili, gdyż ze względu na różne sprawy duszpasterskie zmiany będę wprowadzałbezpośrednio w harmonogramie.

W tym tygodniu odwiedzę mieszkańców następujących domów:

03. 01. (wtorek) Modecin i Joanin (od godz. 10.00)
04. 01. (środa) Ruda Pniewnik i Radoszyna (od godz. 10.00)
05.01. (czwartek) Sąchocin i Świdrów (od godz. 10.00)
06.01. (piątek) Objawienia Pańskie (Trzech Króli) i Pierwszy Piątek
07. 01. (sobota) Zakrzew
(od godz. 10.00)

8.01  (niedziela) Marcelin, Nowa Wieś (od godz. 14.00)

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.