OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 stycznia 2023 r. 2 Niedziela Zwykła

1. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. W tym czasie udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą uczestniczyć w kilku nabożeństwach i wezmą udział w jego zakończeniu. Zachęcam do modlitwy w tej intencji.
2. Za tydzień, tj. 22.01, po Mszy św. o godz. 10 dzieci przygotowujące się do I-wszej Komunii Św. otrzymają książeczki do nabożeństwa.
3. W sobotę (21.01) obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę (22.01) - Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli mnie z „kolędową” wizytą duszpasterską. Marcelin -7 rodzin, Nowa Wieś – 6 wejść, Dąbrowie 25 rodzin, Decie 14 rodzin, Szczurów 10 rodzin, Roguszyn – 38 rodzin, Nojszew i Ostaszki – 34 rodzin, Połazie – 66 rodzin.Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
5. Plan „kolędy” w tym tygodniu:
 
16.01. (poniedziałek) Leśniki część I
17.01. (wtorek) Leśniki część II
18.01. (środa) Stary Świętochów
19.01. (czwartek) Jaczewek
20.01. (piątek) Pniewnik część I
21.01. (sobota) Pniewnik część II

 

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy
7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Mirosław Rabiński  i Roman Świderski za nich i za zmarłych bliskich naszemu sercu módlmy się, Wieczny odpoczynek ...