OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 stycznia 2023 r. 3 Niedziela Zwykła

1. 21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji chcemy Wam Drodzy Dziadkowie podziękować za to wszystko, co w swoim długim życiu robicie dla nas i czego nas uczycie. Będąc bogatsi w doświadczenia stajacie się dla nas przykładem i wzorem. Życzliwym, uczynnym, ciepłym i wrażliwym…Bóg zapłać!
A tym, którzy odeszli: „Wieczny odpoczynek racz dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci”
2. Także dzisiaj, tj. 22.01, po Mszy św. o godz. 10 dzieci przygotowujące się do I-wszej Komunii Św. otrzymają książeczki do nabożeństwa.
3. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli mnie z „kolędową” wizytą duszpasterską. Leśniki - 41 rodzin, Stary Świętochów – 14 rodzin, Jaczewek - 5 rodzin, Pniewnik – 51 rodzin.
Z tego miejsca pragnę podziękować za opiekę w czasie drogi kolędowej, cierpliwość, miłe przyjęcie, i wspólną modlitwę tym, którzy gościli kapłana z wizytą duszpasterską. Wszystkich w modlitwie polecam Panu Bogu. Składam serdeczne - Bóg zapłać - za złożone przy tej okazji ofiary, które będą przeznaczone na utrzymanie parafii. To już jest koniec ;-).
Osoby i rodziny, które nie mogłyby przyjąć kapłana z kolędą w wyznaczonym terminie, mogą to zrobić indywidualnie – zgłoszenia składamy w zakrystii po Mszy św. lub w Kancelarii Parafialnej.
4. Czas śpiewania kolęd nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Zapraszam zatem na kolędowy koncert w wykonaniu chóru „Deo Omnis Gloria” w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
5. W piątek, 27.01., przypada 5 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej Biskupa Romualda Kamińskiego. Otoczmy Go w tym dniu naszą modlitwą, aby pełen zdrowia i błogosławieństwa Bożego oraz darów Ducha Świętego służył Chrystusowi w Kościele diecezjalnym.
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Idziemy.
7. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.